taru_kimya_logo
abbb2

Katı veya akışkanlar içinde moleküller her yönden çekildikleri için, bu çekim kuvvetleri dengededir. Oysa, fazlar arası yüzeyde, moleküllere etki eden çekim kuvvetleri farklılık göstermektedir. Bu yüzden malzemenin derişimi ara yüzeye yakın bölgede ara yüzeyi oluşturan fazlar içerisindeki yığın derişiminden farklıdır. Dolayısıyla katı yüzeylerine değmekte olan gazlar, sıvılar veya bunların içerisinde çözünmüş olan maddeler bu yüzeyler tarafından tutulur. Katı yüzeyindeki atom ve moleküllerin etkileşim kuvvetlerinden dolayı adsorbsiyon katı yüzeyinde meydana gelir. Yüzey tarafından tutunan , gaz veya sıvı olabilir. Adsorbsiyon, malzeme(lerin) derişiminin ara yüzeyde (katı yüzeyinde) yığın derişimine göre artışı şeklinde tanımlanabilir. Yüzeyde tutunan malzemeye “adsorblanan maddde veya adsorbat” ve üzerinde adsorbsiyonun gerçekleştiği katıya ise “adsorbent veya adsorban” ismi verilmektedir.

 

 

TARU KİMYA özellikle adsorpsiyon teknolojisinde kullanılan, doğaya zarar vermeyen, doğada çözülebilen, çevremizi kirlilikten kurtaran adsorbantları hizmete sunar.

TEMSİLCİKLERİMİZ

EGE BÖLGE TEMSİLCİSİ

SİATEK A.Ş İZMİR (Hava ve Gaz ürünleri -Su Ürünleri – Enerji Ürünleri)
AHMET RÜŞTÜ KADIOĞLU
Tel : 0 532 174 45 30     0232 464 62 44    siatekteknoloji@gmail.com
 

İÇ ANADOLU BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ

ESKİŞEHİR İLİ  TEMSİLCİSİ:  ALİ ALPER YÜZER  – ESKİŞEHİR (Hava ve Gaz Ürünleri ) Tel : 0 532 377 45 98 alperyuzer@hotmail.com